2DT400-A02 Electric Dual Axis Turntable Inner Ring High Speed
Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : RUYA
Model Number : 2DT400-A02
Certification : ISO 9001
Place of Origin : China
MOQ : 1 set
Price : negotiable
Payment Terms : T/T
Supply Ability : ≤3 sets, 3 months
Delivery Time : 3-4 months
Packaging Details : wooden box
Load Weight : 15Kg
Table Diameter : Ф400mm
Rotary Accuracy : ±3″
Perpendicularity : ±3″
Intersection : Ф0.5mm diameter ball
Positioning Repeatability : ±2″
User Slip Ring : Customizable
Weight : ≤200Kg
Contact Now
2DT400-A02 Dual-axis Inner Ring High-speed Electric Turntable
Product Description
Product Parameters
Specification
1
Load Weight
15Kg
2
Table Diameter
Ф400mm
3
Table Flatness
0.02mm
4
Table Runout
0.02mm
5
Rotary Accuracy Of Dual-Axis
±3
6
Perpendicularity Of Dual-Axis
7
Intersection Of Dual-Axis
Ф0.5mm diameter ball